To, co jemy ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy oraz czy cieszymy się zdrowiem i dobrą odpornością, czy wręcz przeciwnie. Dieta musi być zbilansowana, ale co trzeba przez to rozumieć?

Zrównoważona dieta to nic innego, jak dostarczenie do swojego organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Oczywiście każdy może mieć zupełnie inne potrzeby żywieniowe, dlatego nie można sugerować się dietami innych osób ze swojego otoczenia. Najlepszym sposobem na to, aby móc ustabilizować i poprawić swój sposób żywienia jest konsultacja z dobrym dietetykiem, który ustali dla nas jadłospis i pomoże, gdy na przykład będziemy chcieli zrzucić kilka zbędnych kilogramów.
Nie ma czegoś takiego, jak ilość zalecanych posiłków, trzeba słuchać swojego organizmu i jeść wtedy, kiedy mamy na to ochotę, przy czym nie można się przejadać czy przesadzać z ilością przyjmowanych kalorii, gdy zależy nam na zrzuceniu wagi.
Co jeść? Rzeczy nieprzetworzone, naturalne, ekologiczne, które pochodzą z pewnych źródeł. Po prostu trzeba zwracać większą uwagę na składy poszczególnych produktów spożywczych i wybierać te o najprostszym składzie, które nie zawierają zbyt wielu konserwantów. Zdrowa dieta powinna być zaopatrzona w owoce, warzywa, ważnym elementem jest także picie większej ilości wody.
Świadome odżywianie da naprawdę wiele korzyści, dlatego bez wątpienia warto zwrócić większą uwagę na to, co jemy oraz w jakich ilościach. Warto skonsultować się z dietetykiem, który podzieli się z nami cenną wiedzą i pomoże nam w lepszy sposób zaplanować jadłospis.