Treningi siłowe to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, nie są one zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn, równie dobrze na siłowni z obciążeniem mogą trenować kobiety. Mimo, że sport siłowy bardzo często wśród Pań wzbudza pewne obawy, naprawdę ma wiele zalet.

Zalety
Po pierwsze warto zdawać sobie sprawę z tego, że trening siłowy angażuje do pracy całe ciało, tak więc dobra kondycja gwarantowana. Ćwiczenia wykonuje się zazwyczaj w formie interwałów, czyli intensywny wysiłek jest w tym wypadku przeplatany odpoczynkiem. Częstotliwość i intensywność ćwiczeń musi być dobrana indywidualnie, najlepiej w tym celu skonsultować się z trenerem personalnym. Za pomocą takiego treningu można w dość krótkim czasie zgubić nadprogramowe kilogramy. Poza tym takie ćwiczenia bardzo pozytywnie wpływają na układ ruchowy między innymi stawy, więzadła oraz kości. Dochodzi także do znaczącej poprawy postawy ciała, serce staje się mocniejsze, organizm bardziej wydolny, skóra robi się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Dużą zaletą treningów siłowych jest także poprawa samopoczucia, na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, że podczas treningów wydzielają się endorfiny, które odpowiadają za poprawę humoru.
Oczywiście ćwiczenia z obciążeniem muszą być wykonywane dokładnie i prawidłowo, inaczej mogą okazać się dla nas niebezpieczne. To, dlatego tak ważne jest to, żeby skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam popracować nad techniką wykonywania ćwiczeń. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.